Soukromý apartmán Malá Morávka


Pojednání o projektu, který se tvořil v době dvou let, kdy v Česku řádila vlna pandemie Covidu, to abychom se nenudili.

Zrekonstruovaný nový soukromý apartmán má od svého vzniku cíl - netoxické prostředí.

Jasně, slouží jako víkendové ubytování daleko od ruchu velkoměsta, ale je v něčem vyjímečný.  Zatím se neuvažuje o jeho pronájmu pro veřejnost.

O co jde?  Někdo už něco o netoxickém bydlení slyšel, někdo ještě ne.


Nachází se v druhém nejvyšším pohoří Česka ve chráněné krajinné oblasti Hrubý Jeseník. Je zde zdravé horské klima, nejčistší vzduch v České republice, klid a příroda. V dnešní době obnáší tvoření takového netoxického bydlení nemalé úsilí a zvýšenou pozornost. 

Prostředí non toxic ocení lidé vyznávající zdravý životní styl non toxic - (čti nepoužívá se drogerie, parfumerie ani žádné zboží z lékárny)    a lidé s alergiemi a astmatem.

Jeseníky  -  léčivý účinek vzduchu, klidu, lesů, hor, vod a strání. 

   Obsah

Pokoje mají bílý nátěr s důrazem nejen na netoxicitu, ale jsou také hypoalergenní. Umyvatelná podlaha, obklad v koupelně a povrchy jsou myté speciálním mýdlovým roztokem, prostým jakýchkoliv tenzidů a parfemace. Poté vyčištěny párou. Jako desinfekce je používaný pouze konzumní líh -  :-) ne technický, ne kosmetický.


Značkové lůžkoviny mají certifikaci, jsou prané pouze v čistém neparfemovaném kokosovém mýdle při vysoké teplotě. Nádobí je čistě bílé prosté barev a nerezové. Mytí nádobí je netoxickými přípravky.
Aby se zde zajistili netoxické povrchy je zakázáno k čistění používat jiné mycí prostředky než ty, které jsou zde k dispozici k  úklidu. 

Zákaz kouření a vstup zvířatům.Zařízení

Obytný pokoj: Kovové postele - dvojlůžko - měkoučké a čistě povlečené, rozkládací dvojlůžko kovové Ikea, psací stůl z masívu a kovu, konferenční stolek,  noční stolky - kov, TV,  2 židle, pohovka s certifikací.

Kuchyň: Kuchyňká linka Ikea plně vybavená, lednice-prázdná :-), varná deska - ne indukce, remoska, nerez/sklo varná konvice, menší kuchyňský stůl, 2 židle dřevěné, 2 křesla s certifikací.   

:-) Vodovodní kohoutek:  Speciální upozornění - teče  voňavá voda a to je prostě šok! Tady teče vynikající voda, skvělé chuti. Sprcha v horské vodě je hotové blaho a nevysuší pokožku. Tato voda jednoduše voní **-)

Koupelna: WC, bidetová sprška - výborná vychytávka, sprchový kout, ručníky - stále není dořešený jednotný materiál :-) Len nebo bavlna? - to by jeden nevěřil co to dá práce vymyslet, materiál u ručníků :-))

Chodba: Odkládací plocha, věšáky, šatní tyč s ramínky, police.

Internet: WiFi

Parkování před domem.


Turistické cíle

Karlova Studánka *  Praděd * turistika Hrubý Jeseník * Sjezdovky * Běžkařské trasy * 


 © 2020 Lenka & Hynek. Všechna práva na překrásný den vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!