Rubín

 Ach, silný RUBÍNE

Shrnuto všechno : Pro toho, kdo je připravený přivítat Štěstěnu a nechat přijít štěstí k sobě.

červený dynamický vůdce, energie sama, ochranný štít srdeční čakry. Vášeň žít, inspirace a realistické cíle. Vyvolává pozitivně laděné sny. Mějte v ložnici. Příliv energie zamává s citlivější povahou. Je jedním z kamenů hojnosti a pomáhá udržet si bohatství a nadšení.
odstraňuje z cesty vše negativní. Rubín odvádí z těla, krve a lymfatických tekutin jedovaté látky. Sráží horečku, léčí infekční nemoci a snižuje krevní tok. Podporuje nadledvinky, ledviny, rozmnožovací orgány a slezinu. Nádherný kámen, podmanivý rubín. Podle feng shui - prý kdo se má rád, ozdobí své tělo. Ohnivý rubín zahřeje energii člověka, posílí a vyrovná. Rozptýlí smutek. Energie slunce a královské krve. K zajištění prosperity a ochrany, vášně, oddanosti a k udržení zdravého a krásného člověka.Je zmiňovaný v Bibli. V Indii je král drahých kamenů. Válečníci používali, aby byli neporazitelní. Přináší mír a úspěch tomu kdo jej nosí.

Proč je tak zvláštní?

Rubín je bezpochyby velmi krásný kámen. Nejviditelnější vizuální charakteristikou rubínu je jeho intenzivní, bohatá červená barva s hlubokým modrým nádechem. Toto je nejžádanější a nejcennější barva pro rubín (který je dodáván v různých odstínech červené).

Je to barva, která určuje cenu rubínu, druhým kritériem je jasnost. Rubín je jedním ze čtyř drahých kamenů: diamant, rubín, smaragd a safír a je poměrně tvrdý - 9 podle Mohsovy stupnice tvrdosti.

Po stovky let byla hlavním zdrojem tmavě červených rubínů Myanmar (současná Barma). Dnes rubín také pochází z Indie, Thajska, Kambodže, Nepálu, Vietnamu, Pákistánu, Makedonie a dokonce i Grónska.

Většina rubínů na trhu je upravena tak, aby se zvýšila jejich barva; ryzí rubín v sytě syté barvě, jako slavný myanmarský rubín, je relativně vzácný a vyžaduje vysoké poplatky.

Specifické vlastnosti

Rubín má mnoho vlastností, které mu jsou připisovány - mnoho z nich může být díky své svůdné barvě poháněno vášní nebo fantazií! Podívejme se na nejoblíbenější vlastnosti rubínu, ty, které překračují všechny kulturní a časové hranice:

Vitalita a životní síla: Rubín má díky své bohaté ohnivé barvě sílu zvýšit svoji vitalitu neboli životní sílu (Chi). Ohnivý rubín může zahřát energii člověka, vyrovnat ji a posílit.

Ochrana a bohatství: Ruby byla vždy spojována s bohatstvím (částečně proto, že byla kamenem bohatých). To je také spojeno s ochranou před poškozením a myšlenkou přinést jistotu a klid.

Láska a vášeň: Rubín má větší využití jako zásnubní a svatební kámen než diamant! Jeho energie evokuje vášeň a lásku, která nezmizí, a tak sloužila jako dokonalý závazek.

S rubínem je spojeno mnoho dalších vlastností, některé docela esoterické a určitě těžko prokazatelné, například ochrana jednoho před jedem nebo špatnými duchy.

Emoční vlastnosti

Po celá staletí a v mnoha kulturách jsou zde vlastnosti, které se tomuto krásnému kameni nejčastěji připisují.

*dodává odvahu

*přitahuje přátelství

*probouzí sexuální energii

*pomáhá se sebeláskou

*čistí krev

*detoxikuje tělo

*pomáhá otevřít srdce a emocionálně se spojit

*pomáhá při projevu

*stimuluje kreativitu

*rozptyluje smutek

*zvyšuje koncentraci a motivaci

*buduje důvěru

*pomáhá překonat vyčerpání

*buduje vytrvalost

*přitahuje závazek

*snižuje obavy

Rubín je považován za kámen všech narozených v červenci, v ohnivém měsíci roku (samozřejmě na severní polokouli!)
Po celá staletí se rubín často zaměňoval za granát, červený turmalín nebo spinel, takže se jedná o další tři kameny s poněkud podobnými vlastnostmi jako rubín, do kterých se můžete podívat, pokud vás přitahuje energie rubínu, ale momentálně si jej nemůžete dovolit.
Pokud jste připraveni koupit rubín, vždy si kupte pravý rubín ne syntetický a nezapomeňte se zeptat
na pravost rubínu 

© 2020 Lenka & Hynek. Všechna práva na překrásný den vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!