Co říká o drahokamech ezoterika?

... minerál je příjemný šperk pro potěšení ...

Minerál, chcete-li drahokam slouží pro ozdobu a potěchu, líbí se a přináší radost. Také se přisuzují kamenům ezoterické vlastnosti a schopnosti....Drahé kameny vznikají stejně jako ostatní minerály a kameny. Odlišují se tím, že mají určité jiné materiálové vlastnosti a složení. 

Křišťál

Mít čistou hlavu. 

Oblékneme si šperk s křišťálem, pokud chceme zrušit všechnu negativitu, která nás tíží.  Lze o tom uvažovat jako o vykořenění negativity, vyčištění energetických bloků, ochraně duše před zlem a zesílení energetické oblasti. Jeho vlastností je očistná léčivá energie. Výrazně zesiluje energii a uvádí ji do harmonie. Naslouchejte svému tělu co v daný okamžik potřebuje. Zbavuje nás negativní energie a nabíjí energií pozitivní. Vzhledem k jeho všestranným účinkům se také využívá k zesílení účinku ostatních kamenů. Projasňuje mysl a povzbudí psychiku, pomáhá v sebezdokonalení, posiluje trpělivost a moudrost.

Znamení: Lev, vodnář, kozoroh, blíženci 

Růženín

Mít nadšení.

 Ochranný kámen před závistí, hrubostí a nenávistí. Umožní hlubší vnímání jemných vibrací k sobě i k druhým ..... lásky, něžnosti, citlivosti, empatie, mírnosti. Růženín je kamenem lásky. Pomůže projevit city, navázat vztahy, prohlubuje lásku a otevřít srdce. Posiluje fantazii, inspiraci a tvůrčí sílu různým druhům umění, zvlášť v hudbě.  Jak léčí? Léčivé účinky má na srdce, pomáhá posilovat, čistit a vyrovnávat emoce. Jako uklidňující kámen působí při úzkostech, traumatech a smutku. Napomáhá pokojnému spánku. U obou pohlaví nápomocen při neplodnosti, onemocnění krve. 

Znamení: Beran, býk, váhy, rak

Ametyst

Mít ochránce.

Pomáhá nám objevovat sebeobětování, pokoru, a nezjištnost. Těmito vlastnostmi nám otevírá cestu do jiných dimenzí bytí. Je to kámen inspirace, tvořivé práce a probouzí v nás intuici.

Léčivě působí proti rozličným bolestem, hlavně však proti bolestem hlavy, kdy jej můžeme přikládat na střed čela (třetí oko), nebo jím masírujeme spánky a zátylek, podle toho, kde cítíme nejsilnější bolest. Jeho přikládání na sakrální centrum ovlivňuje odvykání od různých závislostí, jako jsou kouření, drogy a alkohol. Dále je ametyst silně nápomocen při zvyšování nízkého krevního tlaku, léčbě nemocí krve, urovnání střevní mikroflóry a při cukrovce.

Společně ametystem s křišťálem očistíme prostor od elektrosmogu a těžkých energií.


Amazonit

Nemít strach.

použijeme ke ztišení nervozity, stresu, výkyv nálad, tlumí přebytečnou energii.

Uvolňuje svalové napětí a křeče, tiší bolesti hlavy a migrény, reguluje látkovou výměnu, ovlivňuje činnost podvěsku mozkového, vegetativního nervového systému, je schopen filtrovat elektromagnetické záření. Velmi účinný je při tišení menstruačních a porodních bolestí.

Rubín

Vydat se za štěstím.

Rubín je vynikající kámen pro vše, co souvisí s energií. Vnáší do života rázný přístup. Dodává energii a rovnováhu, jejíž příliv může mít na citlivější osoby až příliš silný účinek. Rubín podněcuje vášnivou touhu žít, která ale nikdy nenabírá sebezničující podobu. Zlepšuje motivaci a dokáže nasměrovat k realistickým cílům.Zastavit 

Rubín podněcuje činnost srdeční čakry, uvádí srdce do rovnováhy. Vybízí nás, abychom se "vydali za štěstím". Krystal představuje dokonalý štít proti mentálním útokům a vysávání srdeční energie. Vyvolává pozitivně laděné sny a průzračné vizuální představy. Povzbuzuje činnost šišinky. Je jedním z kamenů hojnosti a pomáhá udržet si bohatství a nadšení.

Na duševní úrovni rubín zastavuje zlost a negativní energie, aby je mohl proměnit v pravý opak. Současně vám odstraňuje z cesty vše negativní. Tento kámen vám pomůže stát se dynamickým vůdcem.

Díky ochrannému účinku tohoto kamene si během hádek a názorových střetů dokážete počínat tvrději. V citovém životě se rubín projevuje jako dynamický kámen. Podněcuje touhy a zažíhá v nitru nadšení. Rubín je krystal, jenž podporuje potřebu stýkat se s lidmi a vyvolává sexuální aktivitu.

Pokud jde o tělo, napomáhá rubín překonávat vyčerpání a letargii. Zosobňuje sílu a energii. Na druhou stranu ale tlumí hyperaktivitu.

Rubín odvádí z těla, krve a lymfatických tekutin jedovaté látky. Sráží horečku, léčí infekční nemoci a snižuje krevní tok. Mimořádně blahodárně působí na srdce a oběhový systém. Podporuje nadledvinky, ledviny, rozmnožovací orgány a slezinu.

Prehnit

Kámen učení.

Tradičně je používán k podpoře imunitního systému a ke zlepšení metabolismu. Vyvažuje meridiány, je vhodný k navození klidu a tím snížení krevního tlaku

Používá se jako talisman, tlumí strach, úzkost a při snaze vyvážit mysl a tělo, myšlenky a zkušenosti, sny a realitu. Potlačuje traumata z nevydařených vztahů a ztracené lásky. V hodný k meditacím, ke soustředění.

Položený na stole -východně, jihovýchodně má zajistit klid, pozornost , schopnost naučit se a přinášet klid a mír.

Ve Feng shui využívá energii dřeva, růstu, rozvoje, výživy. Pomáhá zvýšit vitalitu a hojnost, vypořádat se se sklíčeností. 

Znamení: blíženci

První titulek

Vkdo nosí zlaté šperky, přijímá přes kůži energetické kmity tohoto vzácného kovu. Zlato také zesiluje léčivé účinky některých drahokamů,.Zlato chrání klouby.
 

Druhý titulek

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti.

© 2020 Lenka & Hynek. Všechna práva na překrásný den vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!